Štokholmský syndróm?

Autor: Jane Vieriková | 20.8.2013 o 20:31 | (upravené 20.8.2013 o 20:51) Karma článku: 4,66 | Prečítané:  719x

Za rúškom dobrej veci, je do hĺbky prepracovaný plán ako znižovať počty ľudí tak, aby voči vám mali ešte pocit vďačnosti.

Od svojich 17toch rokov som brigádovala na viacerých miestach.
Je jedno či rozdávate letáky, ponúkate produkty, ste vedúcim v tábore alebo ukladáte dosky dreva. Všade musíte dávať pozor. Na seba, na ostatných, na materiál a pod. Bezpečnosť je dôležitá. To uznávam hneď na začiatok, a viem, že obzvlášť na miestach, kde je zvýšené riziko treba dbať na akúsi „osvetu“ aj v tejto oblasti. Takisto nespochybňujem dobré úmysly bezpečnostných manažérov!
Ale zdá sa mi, že mnohé podniky používajú bezpečnostné pravidlá a normy ako istú formu buzerácie ľudí. Za rúškom dobrej veci, je do hĺbky prepracovaný plán ako znižovať počty ľudí tak, aby voči vám mali ešte pocit vďačnosti.
Podľa mňa si musia aj tí na tých „najvyšších“ miestach uvedomovať, že ak by sa mali do detailov dodržiavať úplne všetky  pravidlá  ktoré sú zamestnancom dané, celá fabrika by sa mohla do mesiaca zatvoriť, pretože ľudia by neboli schopní čosi urobiť. Keďže nechcem aby mal niekto problémy nebudem menovať konkrétne “opatrenia“ tohto druhu. Tí čo vedia o čom hovorím si domysliaJ Som si istá že to tak nie je len v jednej fabrike. Aký zmysel má chrániť ľudské fyzické zdravie, ak sa neustálym sekírovaním ničí jeho psychika?  Je možné, aby niekoho vyhodili za to, že nemal štople v ušiach, aby si chránil sluch? Alebo nemal rukavice pri manipulácii s PP páskou? Ako sa zdá, je.
Ale má toto vôbec niečo spoločné s OCHRANOU človeka a jeho rodiny- ako vykrikuje každý letáčik, billboard alebo školiteľ na bezpečnostnom školení?
Podľa mňa by len stačilo trochu úcty a rešpektu k ľuďom a všetko by to bolo v poriadku. Ak budú mať radi svoje životy, budú sa snažiť si ich chrániť. Predsa nejde o to mať napísané na tabuľke milión dní bez úrazu (oficiálneho).Alebo áno?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šanca zrušiť Mečiarove amnestie zostáva živá, parlament ju posunul ďalej

Parlament schválil aj vládnu deklaráciu, ktorá amnestie odsudzuje.

KOMENTÁRE

Lexu by azda dokázala dostať ultraprecízna formulácia

Deklarácia, čo navrhuje Fico, je výborná forma, ale zlý text.

TECH

Zistili, prečo Samsungu vybuchovali a horeli mobily

Pri Galaxy Note 7 nešlo o záhadnú chybu, ale o zlú konštrukciu.


Už ste čítali?