X-tý krát

Autor: Jane Vieriková | 3.6.2013 o 22:39 | Karma článku: 4,50 | Prečítané:  497x

Naozaj to tak musí byť, že človek si bude istou situáciou v živote prechádzať toľko krát kým sa z nej nepoučí ? Kým si z nej nevezme tú lekciu ktorú nás chce život naučiť? Veľa krát počúvam ľudí ako hovoria: „Toto zažívam už x- tý krát, prečo je to stále to isté dookola?“ „Prečo ja sa vždy musím zapliesť do takejto situácie?“

 

Sama som si už neraz povedala, že keď sa mi do „do nosa brnkne" ešte raz niečo také vyhnem sa tomu. Ale asi to je v nejakej prirodzenosti ľudskej duše, že si to práveže ešte zámerne pritiahne. Prečo to tá duša robí? Alebo v tom nie je duša, vyhľadáva si to človek naničhodník sám, pokúša šťastie? Alebo sa mu to páči lebo to už pozná? A znova tá istá chyba ten istý krok. A potom očakáva, že bude nasledovať presne to isté čo sa mu stalo minule. Že mu to tá „karma" pekne vráti tak ako si zaslúži. Aj hoci to vie, s roztrasenými kolenami predpokladá katastrofálnu situáciu, nezmení svoje konanie. Alebo len málokedy.
Asi je to tým, že život je aj o tom. Človek musí urobiť aj chyby. Aj niečo čo ublíži druhým. Ak sa to vráti, tak sa to vráti a budeme plakať. Ak sa nám to nevráti tak budeme skákať od radosti. Ale raz tú lekciu prejsť musíme, nevyhneme sa jej ani keby sme chceli. Život je neuveriteľná cesta, len jedna priama cesta, ktorá má síce mnoho odbočiek,  ale každá z nich je len slepá ulička. Ale práve to, že do každej nakukneme, okúsime čo v nej je, nás môže veľa naučiť a urobí tú našu prechádzku, inak priamou ulicou, oveľa zaujímavejšiu. A na koniec cesty prichádzame ako vyzreté bytosti. Všetci vieme ku čomu tá cesta smeruje. Končí sa hlbokou jamou. A z nej už každý odlieta ku Tomu alebo Tam v čo verí.
Ťažko sa veci rozlišujú na správne a nesprávne. Asi nemôžeme urobiť dve kôpky a niečo zaradiť k veciam ktoré by každý mal prežiť a ktoré by nemal nikto prežiť pretože každý z nás potrebuje na svojej ceste niečo iné. Nemôžeme porovnávať dva rovnaké skutky na dvoch rôznych osobách, pretože netušíme o čom je cesta životom toho druhého.
Preto neodsudzujme. Ale učme sa... na vlastných chybách.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šanca zrušiť Mečiarove amnestie zostáva živá, parlament ju posunul ďalej

Parlament schválil aj vládnu deklaráciu, ktorá amnestie odsudzuje.

KOMENTÁRE

Lexu by azda dokázala dostať ultraprecízna formulácia

Deklarácia, čo navrhuje Fico, je výborná forma, ale zlý text.

TECH

Zistili, prečo Samsungu vybuchovali a horeli mobily

Pri Galaxy Note 7 nešlo o záhadnú chybu, ale o zlú konštrukciu.


Už ste čítali?