Cesnaková duša

Autor: Jane Vieriková | 15.4.2013 o 20:41 | (upravené 15.4.2013 o 20:52) Karma článku: 4,27 | Prečítané:  447x

Dva krát do tej istej vody nevstúpiš. Ale vstúpiť do tej istej rieky (aj keď s inou vodou) sa dá aj sto krát. Až kým nie sme natoľko premočení, že sa rozhodneme predsalen použiť most.

 

Viete čo je ťažké? Ťažké je sto krát spadnúť a sto krát sa pokúšať vstať. Topiť sa vo vlastných chybách a pádoch...Človek si môže prečítať milión motivačných výrokov o tom v čom spočíva sila alebo ako ísť ďalej za svojím cieľom a neprestávať veriť, ale keď príde na lámanie chleba malá dušička začne vykrikovať, divo mávať rukami a brániť sa: „Nie, nie toto som už raz zažila, už viac nechcem." A čím viac sa snažíte ju presvedčiť, aby to skúsila ešte raz, tým viac škrieka, škrabe, driape sa, kope a hryzie...a vás to bolí. Jednak preto lebo po toľkých bitkách v ringu sveta naozaj nabrala na kondičke a jej údery dosť bolia a jednak, pre to že je to predsa vaša duša a ste to vy vlastne ona ktorá si ubližuje. Ťažké je vedieť čo vtedy robiť. Vaša úbohá duša, už nevie za čo bojovať, je zmätená, nerozhodná. Typická žena.

Ťažké je keď jediná vec po ktorej túžite vám bola ponúknutá a vy ste odmietli. Z dôvodov o ktorých sa tu nemusíme baviť. Jeden príklad som práve uviedla hore. Bežný príklad horúca platnička a zvedavé dieťa. Pokus omyl. A to najdôležitejšie: ponaučenie! Keď sa človek „ponaučí" má zvyčajne dva efekty. Prvý: Vie že nikdy viac sa o nič podobné už pokúšať nebude, alebo apson nie tak ako predtým. Alebo, druhá možnosť je, že to chce skúšať dovtedy, kým nedospeje k štádiu číslo jedna. Poviem vám, milión krát si spáliť prsty na tej istej veci, to vám je vec naozaj nepríjemná. Avšak, nie taká hrozná akoby sa na prvý pohľad mohlo zdať. Človek si totiž na to zvykne. Je to ako keď si depilujete nohy. Bolí to jak fras, a bolí to stále rovnako aj keď to robíte 47krát v živote, len tú bolesť akosi prestanete vnímať. A to je práve tá chyba. Akonáhle oblbnete svoj „prah bolesti" dokopaná duša vám už nevysiela tak presvedčivé signály aby ste svoje konanie stopli. Duša si vzdychne, lebo vie, že aj keď sa bude vzpierať dáte jej chvíľku priestor nech si poplače a potom si aj tak urobíte po svojom.

Ten paradox je v tom že keď konečne naberiete odvahu a odmietnete to, do čoho ste opäť chceli vhupnúť, duša ostane zaskočená. Bola pripravená opäť zvládnuť ten kolotoč. Keď zrazu nemá čo, naplnená priveľkou energiou ktorú si šetrila na ďalšiu seba zničujúcu misiu opäť len skáče, vrieska, behá hore dole po tele, aby celú tú energiu nejako uvoľnila. Predpokladám  niektoré duše to jednoducho nemajú v povahe a po takomto úkone jednoducho tancujú spievajú a robia iné príjemné veci. Ale iné duše som nemala, tak vám vravím len o tej mojej. Vlastná skúsenosť. True story. Myslím, že je to preto lebo sa pred tým zákrokom sama naplnila touto negatívnou energiou. A nemôže vypustiť von nič iné len to čo má vo vnútri. Nemôžete z cesnaku vytlačiť jahodovú šťavu. Ale môžete z neho uvariť cesnačku. Teplú s nakrájaným syrom. Len treba zohnať ten syr. Prosím ťa drahý Sir, nájdi si ma už!

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šanca zrušiť Mečiarove amnestie zostáva živá, parlament ju posunul ďalej

Parlament schválil aj vládnu deklaráciu, ktorá amnestie odsudzuje.

KOMENTÁRE

Lexu by azda dokázala dostať ultraprecízna formulácia

Deklarácia, čo navrhuje Fico, je výborná forma, ale zlý text.

TECH

Zistili, prečo Samsungu vybuchovali a horeli mobily

Pri Galaxy Note 7 nešlo o záhadnú chybu, ale o zlú konštrukciu.


Už ste čítali?